Včasih se zgodi, da se milo pri rezanju na manjše kose kruši oz. drobi. Tako milo je tudi na otip praviloma zelo trdo. Praviloma je napaka v tem, da je bil uporabljen previsok delež luga. Če se takega mila dotikamo z nezaščiteno roko bo tudi puščalo dražeče in pekoče občutke. Kako jih nevtraliziramo smo se naučili na delavnici izdelave mila.
Kako je prišlo do napake? Morda smo lug napačno izračunali, morda smo pozabili dodati kakšno maščobo, morda smo uporabili premalo vode. Ne glede na to zakaj je prišlo do krušenja lahko tako milo še vedno uporabimo za idelavo pralnega praška. Seveda pa je vseeno dobro, če vsaj približno vemo za koliko smo se zmotili, da milo vseeno ni preveč agresivno za naše perilo.
Podobno milo dobimo, če je bilo v receptu uporabljenih veliko trdih maščob (predvsem kakavovo maslo rado povzroči efekt krušenja) ali pa kakšen dodatek, ki reducira vodo, npr. sol ali pa če smo milo predolgo pustili v kalupih. V kolikor je naš namen izdelati bolj trdo milo ali pa slano milo je najbolje, da ga vlivamo v kalupe v velikosti posamičnega kosa mila, tako da ga ni potrebno rezati.