Ko dozorimo v življenju, je vedno težje delati spremembe na sebi. Vendar nikoli ni prepozno, da se naučimo česa novega, le lotiti se moramo tega. Res je, da do našega četrtega leta starosti pridobimo že veliko programov. Traja 28 let, da postanemo v celoti zreli na vseh področjih in smo na višku svoje zmogljivosti. Po 28. letu ljudje včasih ugotovimo, da naše življenje postane resnejše in nato pričnemo pritiskati nase. Morda ugotovimo, da se stari programi iz otroštva, za katere sploh nismo vedeli, da še obstajajo, pričnejo prikazovati. Življenje postane zelo razburkano in veliko časa preteče predno se ljudi odločimo prevzeti skrb za te stare programe, ki jih je v nas vložila družina ali družba.
Ko se ujamemo, da počnemo oziroma mislimo nekaj negativnega (jeza, občutek krivde, osamljenost, manjvrednost, …) ali se obnašamo na način, ki se ne poravna s srcem, je pomembno, da se ustavimo in razmislimo, nato si ponovimo tako, kot bi si želeli v srcu. Razmišljajmo pozitivno in ponovno navedimo, kar smo povedali prej, samo da je v pozitivni obliki, ali pa preprosto ponovimo dejanje pozitivno. Ne frustrirajmo se. Uspešni ljudje vedo, kako pomembno je poskusiti in poskusiti znova.
Pri delu z drugimi, ki nas lahko frustrirajo ali razjezijo, je pomembno, da se spomnimo, da jih moramo videti v njihovi nedolžnosti. Kaj to pomeni? Nikoli ne bomo kričali na otroka ali se jezili na otroka, ker je naredil napako. Morda je pomembno, da druge vidimo kot nedolžne otroke, da bi lahko zadrževali naše zunanje navale jeze in frustracije. Pojasnimo osebi, da smo razburjeni, nato se ustavimo in razmislimo, ter dovolimo tudi drugim čas, da razmislijo. Morda bodo lahko ponovno povedali nekaj, kar so povedali in to razložijo na drugačen način.
Pogosto, ko pridemo do korenine svojih težav, se začnemo zavedati, da imajo tudi drugi okoli nas težave iz preteklosti, ki jih morda prinašajo v odnose. Če jim pokažemo, da delamo na sebi, jih bomo morda spodbudili, da tudi oni začnejo delati na sebi.
Bodimo vodilni za pozitivne spremembe.
Za spremembo programov je zelo pomembno, da takoj začnemo prepoznati programe in jih ujeti v danem trenutku, ko se pojavijo. Prav tako je pomembno ugotoviti, kaj je bil vzrok dejanske težave v zgodnjih fazah, ko je nastal program. Sedaj so naše težave pogosto povezane s težavami, ko smo bili še otroci. Morda so ljudje v našem življenju zdaj kot zdravilci ali pomočniki, ki nam pomagajo videti, kar je potrebno uvideti iz zgodnjih otroških let. Naši programi, ki smo jih potlačili in mislili da jih ni, so sedaj prišli na površje, da jih lahko pričnemo zdraviti in se jih osvobajati, ter jih ne predati naslednji generaciji.
Pomembno je, da se spomnimo ohranjati um in srce usklajeno. Naj bodita čim bolj poravnana med seboj. Ko se naše srce zaveda resnice, naš um hitro najde izgovore zakaj bi bilo bolje drugače, takrat sami sebe porinemo v težave. Zato poskusimo ne dovoliti umu, da bi prevzel. Pogosto v svojem srcu vemo, kaj si želimo, toda um običajno zmaga z močnimi argumenti. Še posebej, ko gre za spremembo tistega, kar nam je že globoko poznano, npr stari programi.
Preizkusimo to tehniko in si jo ponavljajmo: Moj um in srce lepo sodelujeta skupaj.
Recimo to 300-krat nič manj !!! In resno mislim 300-krat. Če želimo hitro pozitivne spremembe, moramo premagati povratni udar našega ega, ker se bo postavil proti nam. Ne dovolimo, da zmaga um ali ego. Nikoli ni dobro, ko jima dovolimo, da zmagata , ker se potem lahko znajdemo v težavah.
Kje je gumb za ponastavitev – reset, ko želimo spremembo takoj?
Hvaležnost je ena najpomembnejših gumbov za ponastavitev. Svoje negativne misli, spremenimo v pozitivne misli. Pri vsaki negaciji, ki jo izrečemo, je pomembno, da to negativno misel ustavimo takoj, premislimo in ponastavimo pozitivno. Ne pozabimo, da je potrebno trikrat izgovoriti pozitivno za vsako negacijo, ki jo izgovorimo ali pomislimo.
Postanimo gospodar svoje usode.
Nismo toliko drugačni od psa, ki ga treniramo. Pes si želi priboljšek in ima svoj um osredotočen na ta priboljšek. Najprej moramo psa naučiti, da ne dobi takoj priboljška, in ga moramo nenehno opominjati, naj sede in čaka stran od priboljška. To je učenje discipline in samokontrole. Traja nekaj časa, vendar se sčasoma pes zapomni in ne poje najprej priboljška. Pes želi, da bi bili vsi zadovoljni: gospodar in on. Sčasoma psa naučimo, da se usede, uleže in naredi preval. Če psa ne naučimo trikov in mu samo privoščimo priboljšek, ima to kratek čas učinka sreče za psa. Psu nato postane dolgčas. On ima vedno notranjo željo služiti svojemu gospodarju.
Ne pozabimo, da smo trener in mojster svojega uma. Sčasoma se bo um prepiral z nami in nas bo potiskal in iskal načine, kako nas izzvati. Vse bi naredil, da nas odvrne od naše discipline. Tako kot pes, ki mu je dolgčas. Trenirajmo svoj um kot psa ali pa um postane naš gospodar.
Mislimo pozitivno, bodimo pozitivni.
Pozitivna samogovorna praksa je zelo pomembna v vsakdanu. Ko se zjutraj zbudimo, si vzemimo čas za hvaležnost. In preden gremo nocoj spat, spustimo vse, kar se je danes zgodilo. Zahvalimo se za vse, kar smo se naučil, kar je prispevalo k našemu življenjskemu spoznanju. Zahvalimo se za vse, kar smo se naučil v preteklosti in za vse, kar vemo o sebi. Spustimo popolnoma vse in se prepustimo sili univerzuma. Prosimo, če se vrnemo jutri zjutraj in ponovno dobimo priložnost tukaj na materi zemlji, da bomo znova lahko delali dobro in bomo še dodali k razumevanju življenjskih lekcij in se potrudili po svojih najboljših močeh.
Ko se zjutraj zbudimo, se zahvalimo za sapo svojega življenja in vse, kar je dobro. Zahvalimo se za lep dan pred nami. Prosimo za mirno razumevanje tega, kar delamo v svojem življenju. Navedimo več stvari, za katere smo hvaležni. In ves dan, ko imamo mini odmore, si izgovarjajmo pozitivne stavke. Tudi če se nam dan ne zdi v redu, vseeno še naprej govorimo pozitivno. Še naprej na glas govorimo o pozitivnih stvareh in jih držimo v mislih. Sčasoma se bo utopil hrup duševnega uma, ki se želi boriti s srcem.
Če želimo resnično vedeti odgovore v življenju, postavimo eno roko na glavo in eno roko na srce. Zastavimo vprašanje in vedimo, da združujemo um in srce in da se ne moreta boriti drug proti drugemu, ko ju združimo kot eno. Vsak dan vadimo in se poslušajmo globoko v srcu in duši, in nagovorimo um s svojim pozitivnim samogovorom.
Brez skrbi, ugotovili boste, da bo vse lažje in lažje.
Ko sem prevajal ta članek s pomočjo googla, sem ponovno videl, kako imamo Slovenci težave s pozitivnim govorom. Celo googl je prevedel negativno, točno tako kot govorimo… PRIMER: Pomembno je, da ne pozabimo ohranjati um in srce usklajeno… Pomembno je, da se spomnimo ohranjati um in srce usklajeno… Zelo je pomembno kako mislimo in izgovarjamo, da se izogibamo negativnim vzorcem, ki jih imamo v koreninah našega jezika.
Kaj dviguje našo vibracijo: Hvaležnost, Prijaznost, Ljubezen, Veselje, Strast, Odpuščanje, Sprejemanje, Sončni žarki, Hoja po naravi, Globoko diha, Joga, Vadba, Smeh, Nasmeh, Objem, Petje, Ples, Prizemljitev, Surova cela hrana, Zrna, sadje, oreški, Sproščujoča glasba, Ustvarjalnost
Kaj znižuje našo vibracijo: Hitra hrana, Alkohol, Slabi odnosi, Negativne misli, Negativni samogovor, Okoljski toksini… Strupeni produkti… Preveč rdečega mesa… Beli sladkor… Zdravila… Sevanje… Kričanje… Prepiranje… Oklepanje se preteklosti… Jeza… Zamera… Zavist… Živeti kot žrtev… Občutek krivde… Elektromagnetno valovanje… Internet