Älovek je dvojno bitje. Izhajamo iz osnovne naravnave in za preživetje potrebujemo material. Potrebujemo hrano, pijaÄo in ostale dobrine za preživetje. V nas je nagon in energija narave preživetja. Ta energija je v naÅ”ih spodnjih treh Äakrah, kjer imamo voljo in moÄ ustvariti svoje življenje, ga podariti naprej in preživeti. Zato spodnje tri Äakre nujno potrebujejo stik z naravo. Da vzpostavimo ravnovesje v naÅ”em telesu, v naÅ”ih energijah, Äakrah, je najprej potrebno priznanje, da smo materialno bitje. In to storimo preko narave, preko njenih energij, darov, podpore.Ā Ko je civilizacija priÅ”la v stopnjo pre-dobrega preživetja, je ÄloveÅ”ka narava in razvoj zaÄel hrepeneti po drugih in viÅ”jih energijah, ki se odpirajo z naÅ”im srcem, srÄno Äakro in navzgor.
Zakaj komunicirati z naravo ali angeli?
Älovek se v primerjavi z naravo in angeli nenehno spreminja. Res je, da se tudi narava v vsakem letnem Äasu, vendar narava ne spreminja svojega notranjega stanja, svojega notranjega naboja, tako kot ga angelske sfere ne.
Angeli in narava nimajo notranjega naboja po spremembi, samo so, samo obstojajo in to je dovolj. Ko Älovek, posameznik pride do te stopnje, mu ta metoda ni veÄ potrebna. Takrat ne potrebuje nobene metode ali tehnike veÄ.Ā
Vendar je posameznik vĀ zaÄetnih stopnjah odkrivanja samega sebe ā beri: reÅ”evanja fiziÄnih, Äustvenih ali mentalnih težav, ujet v lasten energijski krog, ki ga je pripeljal do teh težav, do kritiÄne toÄke, ki jo želi spremeniti. Zato je potrebno najprej odpreti ta zaÄarani krog, ki sili v ponavljanje že starih stvari in se odpreti navzven. Zato hrepenimo in težimo poĀ ravnovesju.
Pri spreminjanju so posamezniku v najveÄje breme misli, miselni vzorci, ki se kot mantre, afirmacije, ali bolj kot pokvarjen gramofon vrtijo po glavi in doloÄajo miselni tok brez zavestne privolitve lastnika glave. VeÄina se dogaja spontano, prikrito, podzavestno, vseeno so reakcije tega dogajanja vidne in Äutne na fiziÄnem in Äustvenem telesu, torej tega nezavednega miselnega toka ne moremo zanikati, temveÄ ga je dobro od blizu pogledati in ga spreminjati poÄasi, vztrajno in redno, dokler se veÄ ne spomnimo, katero misel smo želeli opustiti in spremeniti.