Barbara Krnc je univ. dipl. pedagoginja in sociologinja kulture, psihoterapevtka realitetne terapije z evropsko diplomo za psihoterapijo, supervizorka Inštituta Williama Glasserja, ZDA.
Deluje na več področjih: - je soustanoviteljica učiteljskega zbora Inštituta za realitetno terapijo in predsednica Sveta inštituta, - s kolegi razvija program Tečaj teorije izbire za vsakogar, - v okviru CPPK sodeluje s predavanji in delavnicami na temo ustvarjanja zadovoljujočih odnosov, doseganja duševnega zdravja, - izvaja individualno, partnersko in skupinsko psihoterapijo in svetovanje.
Profesionalno se je kalila pri delu v šolstvu, deset let je delala na penološkem področju s storilci kaznivih dejanj v Zavodu za prestajanje kazni zapora Koper, v vlogi supervizorke pri izvajanju edukacije iz realitetne terapije, izvajanju prakse psihoterapije in na stalnih strokovnih izpopolnjevanjih. Zadnja leta ima zasebno psihoterapevtsko prakso. Največ izkušenj ima z vedenjskimi, vzgojnimi in učnimi težavami, problematiko s področja odvisnosti, izgorelosti, partnerskih odnosov, psihosomatskih bolezni in drugih bolezni v duševnem zdravju.
Poleg psihoterapevtske prakse izvaja aplikativne seminarje, supervizijo delovnih timov in edukativne interakcijske skupine, npr. skupina za mladostnike, na teorijo izbire fokusirane skupine. Aktivna je v Društvu za realitetno terapijo Slovenije in Evropski zvezi za realitetno terapijo.
Cilj je zagotavljati visok nivo izvajanja svetovanja, psihoterapije in skupinskih oblik dela, ki temelji na stalnem izobraževanju, osebnemu razvoju, redni superviziji in zavezanosti k etičnemu kodeksu. Zase pravi: »Obiskujem neformalno šolo življenja v vlogi partnerke, matere, sestre, hčerke, prijateljice, kolegice…od tod moj vir ljubezni do ljudi.«
Zadnjih štirinajst let ima zasebno psihoterapevtsko prakso, ki jo izvaja v Svetovalnici Inštituta za realitetno terapijo v Kopru, po predhodnem dogovoru.